Reálie italsky mluvících zemí

Cestování a poznávací zájezdy – Reálie italsky mluvících zemí

Základní informace o italsky mluvících zemích pro všechny, kteří chtějí studovat, pracovat nebo jen cestovat po Itálii, Sardinii, Sicilii či Vatikánu


strana 12

Sapere

Italská encyklopedie v internetové podobě. Stránky vhodné pro získání informací nejen o soudobé Itálii, ale i o její historii a současných reáliích. Spousta materiálů a zajímavých informací vhodných pro referáty v italském jazyce, od kultury přes medicínu až po ekologii.

Jazyk portálu: itaština

Historie a dialekty

Na těchto stránkách naleznete nejen historii jednotlivých regionů, ale i základní charakteristiku italských dialektů a přísloví. Také kulinářské recepty a popis rozličných svátku a oslav v jednotlivých regionech.

Jazyk portálu: italština

LeCittadelleMeraviglie

Jedná se o stránky, které vám umožní co nejvíce odhalit důležitá italská města jako jsou Řím a Miláno. Najdete zde plánky měst, informace o kulturním dění, které se vám třeba budou hodit při plánované návštěvě města. Interaktivní mapy působí velmi zajímavě a nabízí zážitek z procházení v kresleném virtuálním městě.

Jazyk portálu: italština

Mappa dell'Italia

Na těchto stránkách můžete najít zeměpisné a historické údaje o některých italských městech a oblastech. Stačí si vybrat a kliknout na příslušný region a okres.

Jazyk portálu: italština

Cestovatelské zkušenosti a tipy

Hodláte vyrazit na Sardínii? Tak toto je stránka přímo pro vás. Obsahuje důležité informace a tipy na cestu, aktuální počasí na Sardinii, podmínky přicestování s domícím zvířetem, co dělat při dopravní nehodě, kontakty na velvyslanectví či kempy atd.

Jazyk portálu: čeština

Festival di Sanremo

K italské kultuře nepochybně patří i událost jako je Festival v Sanremu. Zde naleznete novinky, program, klasifikaci, zkrátka veškeré informace týkající se tohoto slavného festivalu.

Jazyk portálu: italština

Ministerstvo zahraničních věcí

Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR se vám dostanou vyčerpávající informace o všech státech Evropy. Reálie, mezinárodní smlouvy, doporučení pro turisty, kontakty na české zastupitelství a velvyslanectví a další užitečné informace.

Jazyk portálu: čeština

Národní park Tarantino

Stránky národního parku Tarantino Vám poskytnou informace o celé chráněnné oblasti, tipy na výlet nebo Vám navrhnou itinerář cesty.

Jazyk portálu: italština

Sardegna

Vše, co potřebujete a chcete vědět o ostrovu Sardínie, najdete právě na těchto stránkách. Dozvíte se něco nejen o její historii a jazyce, ale také o možnostech ubytování a kulturního vyžití.

Jazyk portálu: italština

Wikipedia

Veškeré informace týkající se Itálie. Seznámíte se zde s její historií, politickou situací, zeměpisnými údaji, regionálním členěnim, kulturou a spoustou dalších zajímavostí a faktů.

Jazyk portálu: italština

strana 12

Italština na internetu

Italština na internetu

Zdroje pro studium italštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů italštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o italštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici italštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo