Italská literatura - knihy v italštině

Studium a výuka italštiny – Italská literatura - knihy v italštině

Stránky věnující se italské literatuře v italštině i češtině.


strana 12

iLiteratura.cz

Na Iliteratuře najdete i sekci italská literatura, která přehledným způsobem zobrazuje recenze i ukázky knih italských autorů vycházejících u nás i v zahraničí.

Jazyk portálu: čeština

LibriVox

Skvělý web s ohromnou kolekcí audioknih. Stačí jen vybrat autora, knihu či žánr a můžete nerušeně poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Četba on-line

Srozumitelně vytvořený server vybraných italských spisovatelů a jejich děl, která jsou v plném rozsahu volně k dispozici ke čtení. Díla jsou uvedena v původním jazyce. Seznam je rozřazen buď podle jména autora nebo názvu díla.

Jazyk portálu: italština

Decameron

Server věnovaný četbě a studiu Dekameronu, který je považován za mezník v italské literatuře. Kromě italského a anglického textu zde naleznete i historický, kulturní a literární kontext této knihy.

Jazyk portálu: angličtina

Francesco De Sanctis

Na stránkách je uvedeno dílo literárního kritika Francesca De Sanctis, který pojednává o nejdůležitějších autorech a jejich tvorbě. Text je zaměřen na období od počátků po 19. století.

Jazyk portálu: italština

Giacomo Leopardi

Stránky věnované slavnému italskému básníkovi z Recanati. Milovníci tohoto autora zde najdou kromě literárních děl i diskusní fórum, kterého se často účastní básníci a literární kritikové.

Jazyk portálu: italština

Luigi Pirandello

Zajímavý portál pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco více o tomto sicilském autorovi, který mj. získal i Nobelovu cenu. Najdete zde jeho životopis, témata tvorby, texty několika novel, divadelních her a úryvky z románů.

Jazyk portálu: italština

Pro milovníky čtení

Nejvýznamnějších literární díla italských „klasiků“ ke čtení on-line. Dále jsou k dispozici životopisy autorů, odkazy na jednotlivá literární období a žánry. Nechybí ani seznam internetových stránek s odkazy na recenze knižních titulů.

Jazyk portálu: italština

AntiŠkola

Webové stránky, které se prezentují jako největší databáze studentských prací v Česku. Přehledný rejstřík odkazuje do nejrůznějších témat, jazyky nevyjímaje.

Jazyk portálu: čeština

Il Futurismo

Stránka, která se zabývá uměleckým a kulturním směrem z první poloviny 20. století s názvem Futurismus – manifest, literatura, divadlo, umělci, témata jako rychlost, velkoměsto, jedinec, válka..to vše v Itálii a v italštině.

Jazyk portálu: italština

strana 12

Italština na internetu

Italština na internetu

Zdroje pro studium italštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů italštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o italštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici italštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo