Italská literatura - knihy v italštině

Studium a výuka italštiny – Italská literatura - knihy v italštině

Stránky věnující se italské literatuře v italštině i češtině.


strana 12

Knihy v italštině

Hledáte italskou literaturu? Pak jste na správné adrese.

jazyk portálu: čeština

Četba on-line

Srozumitelně vytvořený server vybraných italských spisovatelů a jejich děl, která jsou v plném rozsahu volně k dispozici ke čtení. Díla jsou uvedena v původním jazyce. Seznam je rozřazen buď podle jména autora nebo názvu díla.

Jazyk portálu: italština

Iliteratura

Na Iliteratuře najdete i sekci italská literatura, která přehledným způsobem zobrazuje recenze i ukázky knih italských autorů vycházejících u nás i v zahraničí.

Jazyk portálu: čeština

LibriVox

Skvělý web s ohromnou kolekcí audioknih. Stačí jen vybrat autora, knihu či žánr a můžete nerušeně poslouchat.

Jazyk portálu: angličtina

Luigi Pirandello

Zajímavý portál pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco více o tomto sicilském autorovi, který mj. získal i Nobelovu cenu. Najdete zde jeho životopis, témata tvorby, texty několika novel, divadelních her a úryvky z románů.

Jazyk portálu: italština

Decameron

Server věnovaný četbě a studiu Dekameronu, který je považován za mezník v italské literatuře. Kromě italského a anglického textu zde naleznete i historický, kulturní a literární kontext této knihy.

Jazyk portálu: angličtina

Francesco De Sanctis

Na stránkách je uvedeno dílo literárního kritika Francesca De Sanctis, který pojednává o nejdůležitějších autorech a jejich tvorbě. Text je zaměřen na období od počátků po 19. století.

Jazyk portálu: italština

Projekt Gutenberg

Jedna z největších elektronických knihoven – texty online i ke stažení zdarma. Obsahuje více než 20 000 titulů, systém nabízí vyhledávání abecední i pomocí hledaných výrazů. K dispozici literatura několika světových jazyků, a to jak ve formě překladů, tak i v originálních verzích.

Jazyk portálu: angličtina

Giacomo Leopardi

Stránky věnované slavnému italskému básníkovi z Recanati. Milovníci tohoto autora zde najdou kromě literárních děl i diskusní fórum, kterého se často účastní básníci a literární kritikové.

Jazyk portálu: italština

Kultura Sardínie

Pokud se nezajímáte pouze o spisovnou italštinu ale chcete se dozvědět něco i o kultuře a jazyku Sardínie, pak je tento server právě pro vás. Kromě slovíček a slovních spojení zde najdete seznam sardinských autorů včetně jejich životopisu.

Jazyk portálu: italština

strana 12

Italština na internetu

Italština na internetu

Zdroje pro studium italštiny

Našli, oznámkovali a rozčlenili jsme pro vás řadu internetových zdrojů italštiny. Snadno tak naleznete řadu pomůcek, informací, studijních materiálů, které jsou roztroušeny po světovém internetu.

Pokud víte o nějakém webu, který obsahuje zajímavé informace o italštině, dejte nám vědět. Rádi jej zařadíme.

Vyhledat učebnici italštiny – slovníku – DVD


Heureka

Hlavní menu:

Doporučené jazykové školy:
italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy italština - jazykové školy
Doporučené firmy:
  1. Animovany odkaz
  2. Animovany odkaz
  3. Animovany odkaz
  4. Animovany odkaz
  5. Animovany odkaz
  6. Animovany odkaz
  7. Animovany odkaz

Pomaturitní studium

boční logoboční logo

Specialisté na zahraniční studium

boční logoboční logo